Muzea

Havlíčkův dům – Muzeum Vysočiny
Dům se nachází na Havlíčkově náměstí v Havlíčkově Brodě. Dnes se v něm nachází muzeum a památník Karla Havlíčka Borovského, našeho předního obroditele. Dále zde jsou expozice z vlastních sbírek muzea, které se zaměřují především na archeologii, historii sklářství, literární historii a dějiny umění. Dům pochází ze 16. století. Původní renesanční podoba byla upravena v 19. století v novogotickém slohu.

Fotografie Havlíčkova domu

http://www.turistik.cz/cz/kraje/vysocina/okres-havlickuv-brod/havlickuv-brod/havlickuv-dum-muzeum-vysocina/galerie/

Rodný dům Karla Havlíčka Borovského v Havlíčkově Borové
Dům byl postaven v roce 1818 otcem Karla Havlíčka Matějem Havlíčkem, který v něm zřídil svůj kupecký krám. V roce 1931 bylo v rodném domku Karla Havlíčka Borovského slavnostně otevřeno muzeum. V domě je stálá expozice věnovaná životu a dílu tohoto slavného rodáka. Reliéf ve štítu domu byl odhalen v roce 1862 při příležitosti prvních Havlíčkovských slavností.

Fotografie Havlíčkova domu

http://www.havlickovaborova.cz/kultura-organizace-a-spolky/rodny-dum-k.h.borovskeho-pamatnik-khb

Městské muzeum Chotěboř
Muzeum Chotěboř je instalováno v pěti bývalých hostinských pokojích, které se nachází na chotěbořském zámku a v barokním sále. Ze stálých expozic můžete navštívit Chotěboř očima výtvarných umělců, obrazárnu, díla Zdenka Rykra, sbírku historických zbraní, chladné a palné zbraně z osmnáctého a devatenáctého století. K dispozici je také barokní sál, který je největší sál chotěbořského zámku s původním dřevěným obložením.

Fotografie muzea v Chotěboři

http://turistickyatlas.cz/vse/misto/7068_mestske-muzeum-chotebor.html

Muzeum Dolní Krupá
Informace budou dodány
http://www.dolnikrupa.cz/historie_muzeum.htm

Galerie Goltzova tvrz v Golčově Jeníkově
Zrekonstruovaná tvrz ožívá, kromě stálé prodejní expozice českého malířství 19. a 20. století (převážně tzv. Mařákovců), několikrát ročně výstavami českých umělců. Velmi oblíbené jsou i koncerty v obřadní síni, která po rekonstrukci vznikla v prvním podlaží. Galerii Goltzova tvrz můžete navštívit celoročně, každý všední den, od 8 do 16 hodin . Aktuální informace jsou vždy na www.antikgoltz.cz nebo na oficiálních stránkách města Golčův Jeníkov

Gotzova tvrz

http://www.turistik.cz/cz/kraje/vysocina/okres-havlickuv-brod/golcuv-jenikov/goltzova-tvrz/

Komentáře zablokovány