Historie obce

Obec Kojetín leží v Kraji Vysočina 7km severovýchodně od okresního města Havlíčkův Brod. Na katastrálním území o výměře 79 ha žije v současné době 162 obyvatel. Nadmořská výška činí 523 m.

Charakter obce je převážně zemědělský, což dokazuje také 360 ha orné půdy. Lesní půda tvoří 309 ha a zbytek katastru zaujímá vodní plocha. Obec je elektrifikována a má zavedený plynovod. Občané mohou využívat kulturní dům, knihovnu, ve které je přístup k internetu, hasičskou zbrojnici, obchod s potravinami a spotřebním zbožím a pohostinství. Bohatý kulturně společenský život zajišťuje především obecní úřad ve spolupráci se Sborem dobrovolných hasičů. V obci funguje několik drobných podnikatelských subjektů.

V katastru obce se nachází Ronovecký les – oblíbené místo vycházek a výletů. Na okraji tohoto lesa leží zřícenina hradu Ronovce ze třináctého století. Lesem prochází značená turistická stezka spojující Havlíčkův Brod s Chotěboří. Ozdobou lesa je několik studánek s osvěžující pramenitou vodou. Přírodní studánka Prdlavka se v roce 2007 stala v kraji studánkou roku.

Malebná příroda v okolí Kojetína nabízí ideální podmínky k rekreaci a aktivnímu odpočinku. Celé okolí Kojetína je vhodné pro pěší turistiku a cykloturistiku, houbaření, rybaření a v zimě je zde ideální terén pro běžkování.