Výzva ke kandidatuře do zastupitelstva obce

Vážení spoluobčané,

blíží se konec funkčního období zastupitelstva obce a s ním i termín konání komunálních voleb ve dnech 5. a 6. října 2018. Aby naše obec i nadále mohla vystupovat jako samostatný subjekt, musí být zvoleno sedmičlenné zastupitelstvo nové. Proto se na Vás obracíme, abyste nejen přišli volit, ale i zvážili vlastní kandidaturu a mohli se aktivněji podílet na spravování obce.

Kandidovat do obecního zastupitelstva může každý občan, který dosáhl osmnácti let, má v naší obci trvalé bydliště a je státním občanem České republiky. Podrobněji popisuje podmínky Zákon o volbách do zastupitelstev obcí (zákon č. 491/2001 Sb.)

K přijetí kandidatury je třeba odevzdat tři dokumenty – Kandidátní listina, Prohlášení kandidáta a Petice. Tyto dokumenty je nutné podat do 31. 7. 2018 do 16 hod. na pověřený registrační úřad, kterým je pro naši obec Městský úřad Havlíčkův Brod nebo do 30. 7. 2018 na Obecní úřad v Kojetíně. Pro petici v naší obci je třeba minimálně osm podpisů voličů (nezapočítává se podpis kandidáta).

Starosta obce Ladislav Venc

Tento příspěvek byl publikován v sekcích: Aktuality, Úřední deska. Permalink pro tento příspěvek: Permalink.

Napsat komentář

Vaše mailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete použít tyto HTML tagy a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>